Ви завжди можете звернутись до менеджера в Viber або Whats App

Ua Ua Ru Замовити дзвінок
м. Чернівці, просп. Незалежності 106, офіс 102
м. Харків, просп. Ювілейний 1А, офіс 1
Правила работы в период войны

Еволюція терміналів збору даних

Опубліковано: 26.05.2021

Причиною розробки перших терміналів збору даних була необхідність прискорити роботу складів, зробити її чіткою та структурованою. Для вирішення цього завдання можливостей сканерів штрих-коду виявилося недостатньо, тому що вони не мали екрана для відображення інформації про товар.

Перші DOS-подібні моделі ТСД

gizmo.jpg

Історія розвитку терміналів збору даних починається зі створення перших DOS-подібних пристроїв, які мали скануючий модуль, операційну систему та екран. Перші прототипи відрізнялися суттєвими мінусами: великими габаритами та обмеженим функціоналом. Для виведення інформації було передбачено монохромний дисплей з низькою роздільною здатністю, який містив лише кілька рядків. Плюсом перших терміналів була висока ємність батареї – пристрої могли працювати без підзарядки більше доби.

Можливості цих моделей обмежувалися такими завданнями:

1. Зчитування штрих-коду;
2. Відображення інформації на екрані та передача даних про кількість ТМЦ до товарооблікової системи;
3, зіставлення залишків з реальною кількістю.

Але навіть такий функціонал спрощував роботу: лічені дані можна було легко перенести до товарооблікової системи для подальшої обробки.

Використання терміналів збору даних стало поштовхом до реорганізації роботи складів. Попит на такі пристрої зростав з кожним роком, що спричинило появу вдосконалених моделей. На перших етапах розвитку ТСД лічені дані потрібно було переносити вручну, підключивши периферійний апарат до ПК. Якщо пристрій розряджався та вимикався, співробітники складу ризикували втратити зібрану інформацію.

Але термінали вдосконалювалися, і з часом з'явилися моделі на базі популярних операційних систем.

Удосконалення ОС та способів передачі даних

wistudat_-_identificatie_-_aandachtspunten_barcodescanners.jpg

Пізніше інноваційну систему Windows Mobile стали використовувати для терміналів, і клієнтам стали доступні моделі з кольоровими сенсорними екранами, високою швидкодією і можливістю відтворювати графічні зображення. Наступний етап розвитку ТСД – розробка пристроїв на базі ОС Android. Так як ця система є більш досконалою і зрозумілою для користувача, спостерігається тенденція витіснення терміналів з Windows Mobile апаратами на базі Android. Переваги системи Android – доступ до Google Play, завдяки якому користувач терміналу збирання даних. зможе скачати необхідні програми: браузери, месенджери та редактори. Android - операційна система, що має відкритий вихідний код, а значить, створення робочих програм максимально спрощено.

Що стосується способів передачі даних, виробники ТСД зробили їх повністю автономними та реалізували можливість обміну інформацією через бездротові мережі. Сучасні пристрої можуть підключатися до мереж WiFi, передавати інформацію через Bluetooth або за допомогою технології GSM.

Зовнішній вигляд та функціонал сучасних ТСД

HTB1U0TOXRGw3KVjSZFwq6zQ2FXaC.jpg

Сучасний термінал збирання даних нагадує мобільний телефон або смартфон. Єдина візуальна відмінність - потужний корпус, що забезпечує більш високий рівень захисту від падінь, вологи та пилу. Устаткування працює без затримок. Вбудовані скануючі модулі швидко розпізнають одно-або двовимірні штрих-коди. Моделі мають яскраві екрани з діагоналлю 3,5 - 7 дюймів, що легко читаються в приміщенні та на вулиці.

Термінали збору даних представлені у таких різновидах:

- пристрої корпоративного класу. Сенсорні апарати, призначені для роботи в офісах та магазинах.

- промислові пристрої. Більш захищені, призначені для складних умов, здатні витримувати серйозні перепади температур та стійкі до падіння.

ТСД призначені для розпізнавання та зберігання середніх та великих обсягів даних, тому вони оснащуються швидкодіючими процесорами, достатнім об'ємом пам'яті та резервними акумуляторами.

Для підключення до ПК чи бездротового обміну інформацією обладнання має кілька інтерфейсів: COM-порт, USB, Wi-Fi, GPRS, Bluetooth. У відповідному розділі нашого каталогу можна вибрати термінал збору даних із потрібними характеристиками.


2021-05-26

Закрыть

Ваша заявка принята

Ваш заказ принят. Менеджер свяжется с вами для уточнения деталей