Ви завжди можете звернутись до менеджера в Viber або Whats App

Ua Ua Ru Замовити дзвінок
м. Чернівці, просп. Незалежності 106, офіс 102
м. Харків, просп. Ювілейний 1А, офіс 1
Правила работы в период войны

Налаштування сканера штрих-коду в 1С та інших програмах

Опубліковано: 19.03.2018

Изображение настройка сканера под 1с Для налаштування роботи сканера штрих-коду з програмними продуктами на базі платформи 1С потрібно знати кілька основних моментів. Дуже важливо розуміти, що різні версії платформи 1С можуть вимагати різні функціональні можливості від сканера.

1. Можливість емулювати COM порт

2. Можливість передачі префікса

3. Можливість передачі суфікса

4. Можливість передачі кнопки ENTER

Тому перед тим, як купити сканер штрих коду, бажано як мінімум знати версію платформи вашої програми 1С – це 7.7,8.0,8.1,8.2,8.3 та конфігурацію програми – це можуть бути: 1С Роздріб, 1С Торгівля, 1С Підприємство, 1С Виробництво, 1С УНФ або щось інше . Наше завдання пояснити користувачеві те, що насправді, при достатній обізнаності в питанні підключення сканера штрих-коду до 1С, ви зможете досягти того, що будь-який сканер, навіть найдешевший з найменшим набором функцій, запрацює з будь-якою товарообліковою системою 1С. Для цього ми ознайомимо вас із основними поняттями, які потрібно враховувати при налаштуванні сканера із програмою 1С.

Механізми вбудовані в 1С для роботи зі штрих-кодами

І таке головне, що ви повинні розуміти те, що сама програма 1С має вбудований функціонал для роботи зі сканерами штрих коду за які відповідають спеціальні обробки. Ці обробки останнім часом вбудовані у конфігурації 1С, призначені для торгівлі та реалізовані на керованих формах (у 1С на звичайних формах, дані обробки потрібно окремо встановлювати з диска ІТС). Якщо у вас конфігурація 1С Бухгалтерія, то, звичайно, у вас не буде вбудованих обробок і доставити їх з диска теж неможливо, оскільки функціонал цієї конфігурації не передбачає роботу зі штрих-кодами. Ось, наприклад, у нашій обліковій програмі це виглядає так:

Изображение Конфигурация 1С УНФ - настройки обработок для сканера

(РИС. 1)

Драйвера для сканера штрих-коду для 1С – це окремі програми, які після інсталяції взаємодіють з даними обробками. Найчастіше драйвера можна завантажити БЕЗКОШТОВНО і встановити з диска ІТС, що йде в комплекті з придбаною вами ліцензією або з офіційного сайту 1С за наявності ОПЛАЧЕНОЇ підписки. Отже, для того, щоб почати встановлення сканера штрих коду з 1Ской, ви:

- Заходьте в розділ устаткування, що підключається, і дивіться, чи є у вас обробки і, у разі їх відсутності - встановлюєте їх.

- Встановлюєте драйвер і в обробці вказуєте, що цей драйвер потрібно використовувати

Тепер ваша 1С готова приймати штрих-код.

У даній наведеній нами конфігурації 1С УНФ для України нам навіть не довелося встановлювати обробки, оскільки в нашій 1Ске вони йшли вбудовані в конфігурацію і з малюнка 1 видно, що у нас мінімум 2 варіанти отримати штрих код у свою програму. На скріншоті вказано ще 3-ту та 4-ту обробки - вони не встановлені за замовчуванням. Для роботи зі штрих кодами ми тільки встановили необхідні драйвера на комп'ютер. Стандартні 1Сні драйвера завантажити можна тут , маючи проплачену передплату.

Навіщо використовувати нестандартні драйвери 1С для сканера штрих-коду

Суть полягає в тому, що стандартні 1С-івські драйвера здатні сприймати штрих-код, переданий по COM порту, а даний вид підключення сканера штрих-коду вже сильно застарів і на зміну йому прийшов роз'єм USB. Так ось для того, щоб використовувати стандартні 1С-івські драйвери, вам знадобиться сканер з роз'ємом COM-порт (RS-232) або сканер штрих-коду з USB інтерфейсом, але здатний емулювати компорт (сканери з USB to COM emulation). При використанні саме цих драйверів і стандартних обробок будь-яка передана інформація сприймається 1С як штрих код, тобто суть драйвера - вказати, що дана інформація є штрих кодом, але для цього потрібно перевести USB сканер в такий режим. Для перекладу сканера в режим емуляції зазвичай потрібно вважати штрих-код керуючий код і встановити на ПК ще один спеціальний драйвер від виробника, який допоможе сканеру з роз'ємом USB емулювати COM-порт, ось наприклад у обладнання Datalogic ці штрих коди виглядають ось так:


Изображение штрих кодов включающие эмуляцию сом-порта сканеров Datalogic

(РИС. 2)

а драйвера можна завантажити на нашому сайті в розділі техпідтримки , а також вони доступні на офіційному сайті виробника або йдуть на диску укомплектованому в коробку зі сканером. На даний момент практично всі сканери штрих коду з ціною вище 50 USD мають функцію емуляції компорту і тому, купуючи пристрій у такому ціновому діапазоні, ви на 99% можете бути впевнені, що він запрацює з вашою 1С-кою (але все ж таки краще уточніть у менеджера в цей момент).

ПОВНА ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ З ПЕРЕКЛАДУ СКАНЕРІВ DATALOGIC У РЕЖИМ ЕМУЛЯЦІЇ КОМ-ПОРТА



Висновок: Встановивши стандартні 1С-ні драйвера та обробки і, купивши сканер здатний емулювати COM порт , У ВАС ВСЕ ВИЛУЧИТЬСЯ, при цьому це буде найбільш правильний шлях, який рекомендують розробники 1С.


button-1157299_1280 копия.jpg

(РИС. 3)   

Але якщо раптом ви націлені купити щось зовсім дешеве і не здатне для емуляцій КОМ порту, або не хочете морочитися на програмування сканера в режими емуляції, то для таких випадків і передбачені драйвера, розроблені не самою фірмою 1C, а сторонніми компаніями наприклад, такими як АТОЛ і СКАНСІТІ. Атоловські драйвера для 1С якраз і дозволяють використовувати сканер з USB - найбільш популярний у наш час тип підключення без емулювання COM-порту. Але їх доведеться купувати або шукати ламані версії на профільних форумах.


ВАЖЛИВО: Використання сканера без емуляцій звільняє вас від встановлення додаткових драйверів USB to COM та програмування сканера


button-1157299_1280 копия1.jpg

(РІС.4)

Так що, підбиваючи підсумок, можна сказати, що будь-який сканер запрацює з будь-якою 1С-кою, різниця тільки в тому, за допомогою яких драйверів це буде організовано. Далі ми розповімо більш детально про використання сканерів, які не вміють емулювати комп'ютер.


Як працює сканер штрих-коду з 1С по USB з емуляцією клавіатурного введення


Відсутність емуляції КОМ-порту USB говорить про те, що лічена сканером інформація передається через емуляцію клавіатурного введення - це означає, що цифри штрих коду передаються в персональний комп'ютер в те вікно або рядок, де стоїть курсор миші. Щоб переконатися в тому, що прилад знаходиться в режимі клавіатурного введення, потрібно спробувати рахувати штрих в блокнот - якщо він потрапляє туди, то сканер знаходиться в клавіатурному режимі. Переконавшись у цьому, ми налаштовуємо драйвер від фірми Атол, який емулює натискання клавіш перед цифрами штрих-коду або після нього.


Изображение нажатия F7 в 1С

(РИС.5)

Наприклад, у нашій програмі пошук за штрих кодом у витратній накладній реалізований через натискання клавіші F7, ось її натискання та емулює атолівський драйвер. У нашій обліковій програмі це виглядає так:

Изображение Настройка Атоловского драйвера для 1С с эмуляцией клавиатуры по ЮСБ

(РИС. 6)

і називається це ПРЕФІКС за аналогією з префіксом щодо будови слова. Тут варто також відзначити момент, що багато програм для торгівлі в магазинах у наш час використовують якраз юсб сканера з емуляцією клавіатури і вже не морочаться на рахунок давно забутих КОМ портів та емуляцій. Виходячи з викладеного вище стає очевидним, що навіть якщо сканер не вміє емулювати компорт, то ви все одно зможете "заюзати" його з 1C, а тим більше з будь-якою іншою програмою для автоматизації торгівлі.


Розширені налаштування сканерів штрих кодів для 1С

Якщо ви уважно читали статтю, то повинні були загострити увагу на двох основних моментах: для роботи з 1С потрібні префікси і другий момент полягає в тому, що сканери повинні щось емулювати. Емуляція компортів та клавіатури програмувалася в сканерах і надалі підхоплювалася драйверами пристроїв введення, після чого через драйвер ставився префікс. На сьогоднішній день ми хочемо сказати вам, що все це можна зробити без використання 1С-івських драйверів зовсім, а за допомогою програмування самого сканера штрих-коду. Будь-який виробник, що поважає себе, давно подбав про цей функціонал. Всі сканери за замовчуванням працюють у режимі клавіатурного введення чи то "дешевий китаєць", чи це брендовий Datalogic, Motorola або Honeywell. Так ось у брендових пристроїв завжди є посібник користувача ( USER GUIDE або USER Manual ), які доступні на нашому сайті та офіційних сайтах виробників, і в цих джерелах ви завжди можете вивчити послідовність дій для програмування префіксів, суфіксів , або будь-яких інших інформаційних даних , що потрібні для ваших цілей і передаються разом зі штрих кодом. Це означає, що емуляцію натискання кнопки F7 або будь-якої іншої кнопки службовця для пошуку товару за штрих-кодом у вашій конфігурації, ми можемо запрограмувати в сам сканер. Така РОБОТА СКАНЕРА штрих коду передбачає використання пристрою БЕЗ 1С-них ДРАЙВЕРІВ, БЕЗ 1Сних Обробок та БЕЗ ЕМУЛЯЦІЙ . Це реалізовано наступним чином: відкривши документ у програмі 1С і ставши в табличну його частину, ви просто зчитуєте штрих-код і префікс F7 передається перед ним, і викликає вікно пошуку товару по штрих-коду без використання 1С-івського драйвера. В інструкціях у різних виробників це виглядає по-різному і реалізовано за допомогою зчитування управляючих штрих кодів, але все ж таки практично будь-який адмін або 1С-нік повинен впоратися з програмування префікса через керівництво користування до сканера штрих коду. Ось так, наприклад, це виглядає у торгової марки Datalogic:


Изображение инструкции для программирование кнопки F7 для сканеров Datalogic

(РІС.7)

Щоб запрограмувати це, потрібно провести наступні маніпуляції зі сканером:

1. увійти до режиму програмування  

2. рахувати штрих код, що означає цифру 8

3. вважати штрих-код, що означає букву B

4. вийти з режиму програмування


Изображение входа и выхода из режима программирования для сканеров Datalogic

(РІС.8)


изображение вида штрихкода 1С

(РІС.9)

Для перевірки активації суфіксів і префіксів, або взагалі для діагностики будь-якої інформації, що передається сканером, ви можете встановити спеціальний драйвер пристроїв введення, який вам візуалізує всю інформацію, що передається зі сканера, на фото нижче видно, що інформація надходить зі сканера, що емулює клавіатурне введення, при цьому перед штрих-кодом йде префікс F7, а після штрих-коду Емулюється натискання клавіші Enter. Натискання кнопки ентер також програмується за допомогою штрих-кодів, що управляють. Не можна не сказати, що є альтернативні способи програмування сканерів, а саме у брендових пристроїв найчастіше існують спеціальні програми, такі як:


- Datalogic Alladin - для сканерів Datalogic

- Metroset – для сканерів Honeywell

- Motorolla 123scan - для сканерів Symbol, Zebra та Motorola


Для зручнішого керування функціями сканерами штрих коду, завантажити це ПЗ ви завжди можете на сайті виробника або на нашому сайті, перейшовши за потрібними посиланнями.

ПОВНА ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ З ПРОГРАМУВАННЯ ПРЕФІКСУ F7 У СКАНЕРАХ DATALOGIC




Який все ж таки сканер штрих коду вибрати?


Враховуючи все вищесказане, ми приходимо до висновку, що для налаштування сканера штрих коду з програмою 1С потрібно мати або мінімальні навички адміністрування програми 1С, або, як мінімум вміти користуватися англомовними посібниками користувача для програмування сканерів штрих коду. Також звертаємо вашу увагу на те, що купивши сканер штрих коду ви в будь-якому випадку зможете налаштувати його під свою програму, так як для цього існує кілька способів описаних вище і успіх налаштування залежатиме від людини, яка здійснює цю процедуру для вашого підприємства. Так що, як говорилося раніше - БУДЬ-ЯКИЙ СКАНЕР ЗАРОБИТЬ З БУДЬ-ЯКОЮ 1С-кой . Тому ми радимо при виборі даних пристроїв звертати увагу не тільки на те, з якою програмою обліку він використовуватиметься, а й на інші важливі речі, такі як:


- "Наявність підставки"

- "Тип сканера штрих-коду за призначенням"

- "Тип скануючого елемента"

- "Дальність та швидкість сканування"

- "Надійність та ступінь захисту"


Розібратися у всіх цих нюансах вам допоможе інформація, викладена на нашому сайті в інформаційних розділах, а також досвідчені менеджери нашого магазину.



2018-03-19

Закрыть

Ваша заявка принята

Ваш заказ принят. Менеджер свяжется с вами для уточнения деталей