Ви завжди можете звернутись до менеджера в Viber або Whats App

Ua Ua Ru Замовити дзвінок
м. Чернівці, просп. Незалежності 106, офіс 102
м. Харків, просп. Ювілейний 1А, офіс 1
Правила работы в период войны

Принципи роботи різних типів сканерів штрих-коду за технологіями зчитування

Опубліковано: 20.09.2021

Одномірний штрих-код - це послідовність чорних ліній і перепусток між ними. Кожній лінії разом із перепусткою присвоєно певне числове значення.

11111.jpg

В основі зчитування штрих-коду спочатку лежав принцип відображення променів сканера від смуг. Чорна смуга не дає відображення, тому що вона поглинає промінь лазера, а біла якраз його відбиває, і таким чином, лазерний сканер штрих коду отримує послідовність сигналів, з яких вже на основі закладеного в нього алгоритму розпізнає закодовані числові значення.

222222.png

В даний час даний спосіб сканування вважається трохи застарілим, і на зміну лазерним пристроям приходять нові сканери штрих коду з технологією Image . Вони мають простішу внутрішню начинку і при цьому здатні розпізнавати не тільки 1D, а й 2D коди. Принцип роботи сканера штрих-коду такого типу полягає у фотографуванні самого штрих-коду. Тобто тут спосіб розпізнавання нічим не відрізняється від звичайного фотоапарата. Для цього, в приладі передбачена світлочутлива матриця, на яку проектується зображення, а потім отримане фото розпізнається системою алгоритмів і перетворюється на код. За рахунок високої якості сучасних ПЗС діодів ці прилади ідеально розпізнають пошкоджені штрих-коди.

312321.jpg

Технологія зчитування 2D-кодів нічим не відрізняється від способу обробки лінійних кодів одномірних сканерами image, різниця лише в тому, що промінь сканера має велику область фотозйомки.

4444444.jpg

Кожен із чорних або білих елементів двовимірного коду має унікальне числове значення, унікальний набір ліній дозволяє закодувати інформацію про товар. Двовимірний код може містити набагато більше інформації, тому що інформація кодується в двох площинах, а не в одній, як у лінійного коду.

12.jpg

Як користуватися сканером штрих-коду?

В даний час 90% автоматизованих робочих місць для торгівлі використовують сканери штрих-коду, підключені до комп'ютера за допомогою USB-кабелю. Такий тип підключення є найпростішим і може бути застосований до будь-яких сучасних програм ведення обліку. Раніше найпоширенішим способом підключення був інтерфейс RS-232, але він вимагав додаткового живлення, що у свою чергу збільшувало навантаження на електричну мережу та блок живлення займав простір на касовому боксі.

Для початку роботи зі сканером по USB необхідно:

- Вставити шнур у пристрій, а потім підключити його до ПК

- Дочекатися доки ПК визначити його встановить потрібні драйвера

- Перевірити працездатність вважаючи штрих-код в блокнот

Після того як ви переконалися в тому, що сканер працює, вам потрібно визначиться, чи потрібно вам програмувати такі речі як:

- префікс;

- натискання кнопки Enter;

- робота в режимі автоматичного сканування;

- Емуляція COM – порту.

Дані функції з легкістю можна реалізувати використовуючи посібник користувача до купленого сканеру штрих коду і потрібні для роботи сканера з різними програмами обліку, а також для вашої зручності. Наприклад режим автоматичного сканування дозволяє вам не знімаючи сканер з підставки, сканувати коди автоматично при піднесенні їх до пристрою. Натискання кнопки Enterдодає товар у програму в тій кількості, яка встановлена за умовчанням, що заощаджує час касира. Взагалі сканери штрих-коду мають дуже багато різноманітних налаштувань, більш детально ви можете прочитати про це у статті « Налаштування сканера штрих-коду з 1С та іншими програмами »


666666.jpg

Підсумовуючи, можна сказати, що пристрій сучасних скануючих кодів апаратів не дуже складний, з погляду електронної бази елементів, що знаходяться в ньому. Але для того щоб все ж таки зробити правильний вибір сканера штрих коду ми рекомендуємо ознайомитися зі статтею « Як вибрати сканер штрих коду? », в якій дуже доступно ми спробували роз'яснити, для яких галузей потрібні сканери з певними додатковими можливостями. Крім цього там наведено порівняння та огляди певних сканерів штрих коду.


2021-09-20

Закрыть

Ваша заявка принята

Ваш заказ принят. Менеджер свяжется с вами для уточнения деталей