Сканер 2 Д кодів – один із найбільш затребуваних у сфері логістики, роздрібної та оптової торгівлі, медицини тощо. Він декодує зашифровану інформацію під різними кутами та при поганому світлі. Йому не страшні ні волога, ні пилюка, ні навіть падіння. Структура скануючого пристрою дозволяє вмістити більше даних.
Відмінні характеристики 2Д сканерів
У 2D кодах інформація шифрується і по вертикалі, і по горизонталі. У такий штриховий код можна помістити більше тисячі символів. У цьому випадку одновимірні ШК поступаються двомірним. Один 2Д-код може містити докладну інформацію про товар, його ціну, способи зберігання і т.д.
Двовимірні зчитувачі можна зустріти у різних видах сканерів: мобільних, ручних провідних, бездротових. Фотосенсор – головна перевага. Робиться знімок штрих-коду за допомогою вбудованої камери. Потім дані розшифровуються та надсилаються на ПК або POS систему. Тільки
2D сканери можуть декодувати всі існуючі на сьогоднішній день види штрих кодів. Чого не скажеш про лазерний або світлодіодний прилад.
Основні переваги 2D зчитувачів:
- фотосенсор;
- декодування лінійних та всіх видів двовимірних ШК;
- розпізнавання нечітких, пошарпаних штрих кодів;
- велика швидкість зчитування та розпізнавання;
- багатофункціональність використання;
- немає необхідності спрямовувати промінь паралельно ШК.
Двовимірні штрих коду бувають багаторівневі (коли лінійні ШК накладаються один на одного) та матричні (шифрування даних відбувається у двох площинах). Остання технологія шифрування інформації сучасніша.
Двовимірні коди зберігають багато символів, тому такі зчитувачі найчастіше використовують у банківській сфері. Лінійними ШК поки що користуються у торгівлі. Прогрес не стоїть на місці, існують ручні контактні та бездротові сканери 2D кодів. На ціну зображення сканерів впливають технічні характеристики.
Знахідка для супер-і гіпермаркетів - це
багатоплощинні сканери, що вбудовуються , де великий потік людей і де необхідно швидко і точно пробити товар. Від чого може збільшитися прибуток. Універсальність цього приладу залишає лише позитивні емоції. Він може визначити ціну вагового товару, проконтролювати оплачений товар.
Вбудований багатоплощинний сканер штрих коду - це друг і помічник касира, що допомагає прискорити роботу, щоб швидше обслужити клієнтів. Він має велику кількість скануючих променів, що утворюють візерунок. Візерунок може складатися з 20 і більше траєкторій, що перетинаються. У такому випадку прилад блискавично захоплює зону розташування коду. Немає необхідності шукати код на товарі, підносити його до скануючого пристрою.
Без багатоплощинних скануючих приладів важко уявити сучасний супермаркет. Тут великий асортимент не однотипної продукції, а отже, ШК нанесені можуть бути і збоку, і зверху, і знизу упаковки. Скільки б часу касир витрачав на декодування всього товару, а які черги.
Рентгенодіагностичними пристроями є
модулі, що сканують . Найчастіше їх використовують у фармацевтиці, харчовій промисловості, неруйнівному контролі. Як відбувається сканування? За допомогою вузького рентгенівського променя відбувається постстрокове сканування предметів, що рухаються з незмінною швидкістю. У результаті виходить двовимірне рентгенівське зображення.
Скануючі модулі для штрих кодів мають вигляд безкорпусних пристроїв, призначених для вбудовування. Їх монтують у турнікети (у метрополітені), термінали, прохідні виробництва. Через загальне користування такий вид техніки має підвищений захист.
Усі скануючі пристрої 2Д кодів – багатофункціональні. Розпізнають затерні, нечіткі штрих-коди, мають високу швидкість декодування, компактні розміри.
Поділитись новиною у соцмережах
Коментарі користувачів до статті "Сканери ШК для сучасних кодів"