Процес автоматизації сучасної торгово-складської діяльності неможливо уявити без принтерів етикеток та штрих кодів. Вони підійдуть як для малого, середнього, так і для великого підприємства.
Які бувають принтери етикеток?
Існує чимало критеріїв, за якими класифікують
принтери етикеток : довжина, ширина, швидкість, спосіб друку, роздільна здатність, наявність певних видів інтерфейсів, можливостей. Нижче опишемо різні види принтерів етикеток для автоматизації торгівлі, їх переваги та можливі недоліки.
За типом друку бувають: термопринтери та термотрансферні. Вони мають різні властивості. Щоб вибрати потрібний, потрібно визначитися з умовами використання.
1. Настільні друкарські апарати займають порівняно малу площу робочого столу. Вони підходять для роботи в офісах, маленьких організаціях, там, де необхідно друкувати етикетки до 5 тисяч за добу.
2. Промислові принтери етикеток та штрих кодів широко використовують на великих підприємствах. До них можна приєднати ще аксесуари, наприклад, різак, намотник, утримувач етикеток.
3. Мобільні принтери мають головну перевагу – компактний розмір. Такі принтери однаково працюють що автономно, як від мережі. Деякі моделі підтримують бездротові інтерфейси Wi-Fi або Bluetooth.
Термопринтери
Термопринтери привертають увагу доступною ціною та невеликою вартістю обслуговування. Для такого типу обладнання потрібний лише один витратний матеріал – термопапір. Етикетки, виготовлені за допомогою термодруку, не вицвітають протягом 2-3 місяців. Термін служби залежить від температури. Проте ціни на матеріал для друку невисокі. Рекомендуємо купувати термопринтери для кас швидкого обслуговування, для друку квитків тощо, адже такі термоетикетки не потрібні для тривалого зберігання. Якщо нігтем провести на етикетці з термопаперу, на ній залишиться чорна смужка.
Термотрансферні принтери
Термотрансферним принтерам віддають перевагу промислові підприємства. Використовуючи технологію термотрансферного друку, ви отримуєте високоякісну, довговічну, стійку до вицвітання етикетку до кількох років. Технологія термоперенесення здійснюється за допомогою риббону. Як витратні матеріали можуть бути синтетичні або нейлонові стрічки, глянець та багато іншого. Вони більш вологостійкі та повільніше стираються, ніж паперові термотрансферні етикетки. Але останні доступніші за ціною. Вони підходять для маркування локальних інвентаризацій.
Програмне забезпечення принтерів
Всі сучасні принтери для автоматизації торгівлі можуть працювати з програмою 1С різних версій. Щоб одразу, перебуваючи у програмі, з неї надрукувати наклейки, потрібно встановити драйвер Windows. Для роботи з Linux також доступні відповідні драйвери.
Купити принтер етикеток можна з програмним забезпеченням, але деякі виробники, наприклад Zebra, оснащують свої апарати тільки тестовим програмним забезпеченням. Повну версію потрібно буде придбати за окрему плату. Компанія Зебра використовує ZPL та EPL мови програмування для товару, що випускається.
У принтерах Godex встановлено програму GoLabel, яка працює з Godex EZPL та іншими мовами. Є режим автоматичного перемикання. За допомогою програми можна підправити макет етикетки або зробити з нуля. Доступні базові шрифти, за бажанням можна ще завантажити. Програма GoLabel постачається безкоштовно, працює мовою EZPL, але може впоратися і з мовами ZPL та EPL.
Способи підключення принтерів етикеток:
1. Підключення до персонального комп'ютера та POS-системи за допомогою інтерфейсів RS232, USB, LPT. Такі види підключення стандартні та дуже важливі, адже завдання на друк можна надсилати із програми 1С. Паралельний порт не дуже потрібний, тому не в усіх принтерах його можна зустріти.
2. Бездротові інтерфейси. Сучасні моделі етикеток принтерів для автоматизації торгівлі оснащені модулем Wi-Fi. У такому разі провідна мережа не потрібна. Однак мобільні та настільні принтери не мають Wi-Fi інтерфейсу. Це не біда, адже наявність багатоканального конвертера RS232-Wifi дозволяє вирішити цю проблему.
3. Інтеграція через Ethernet. Це принт-сервер, через який надходить завдання друку.
Підключення сканера без комп'ютера. Якщо роботу потрібно зробити в місці, де немає ПК, за допомогою інтерфейсу USB Hid можна декодувати штрих-код і відразу ж роздрукувати на принтері.
4. Торгова вага з принтером етикеток . Ще один спосіб швидко надрукувати етикетку, якщо в магазині є вагові комплекси для етикетування. Але навіть до звичайних торгових ваг можна приєднати настільний принтер. Вийде те саме.
Поділитись новиною у соцмережах
Коментарі користувачів до статті "Принтери етикеток – надійні помічники з автоматизації торгівлі."