Автоматизація торгівлі стала можливою завдяки сучасним пристроям, що полегшують процес праці, економлять час. Сьогодні неможливо уявити роботу магазинів, супермаркетів, аптек без сканерів штрих-коду. Апарат зчитує дані, які зашифровані в штрихових кодах. Нічого вводити вручну не потрібно, лічена інформація одразу з'явиться на ПК.
Перш ніж купити сканери штрих-коду , необхідно визначитися, який тип підключення до комп'ютера вам підійде. Дротові сканери штрих коду повинні мати один або кілька роз'ємів для з'єднання з системою POS або ПК. Щоб визначитися з інтерфейсом підключення, потрібно знати, з яким приладом синхронізуватиметься сканер, інформація надсилатиметься в базу 1С або текстовий редактор.
Види інтерфейсів для дротових сканерів
На сьогоднішній день існує 3 види інтерфейсів для підключення ручних дротових сканерів:
KW – клавіатурний. Має роз'єм PS/2 для комп'ютерів і POS систем. Зчитані дані надсилаються туди, де розташований курсор. За допомогою кабелю підключаємо безпосередньо або у розрив клавіатури.
USB – Universal Serial Bus. Це найпоширеніший послідовний тип з'єднання. Такі порти є у кожному ПК, ноутбуці, планшеті. Існує 2 види:
USB-HID. Імітує клавіатурне введення. Дані надсилаються так само, як і за допомогою KW інтерфейсу;
USB VCom або Virtual Com Port. Створюється віртуальний порт СОМ. Для цього потрібні драйвери.
RS232 – послідовний чи СОМ порт. Сканери з таким видом інтерфейсу найчастіше використовують на касах. Кожне зчитування коду у програмі 1С може додавати позицію товару до документа. Якщо попередні інтерфейси могли передавати електроживлення з комп'ютера, то RS232 не може, потрібне окреме джерело живлення. Можна придбати перехідник, щоб сканер заряджався від блока живлення ПК.
Виробники намагаються вдосконалити скануючі прилади, роблячи їх мультиінтерфейсними. Процес зміни та/ф дуже простий: з інструкції проводиться зчитування потрібного коду.
Щоб вибрати модель сканера з відповідним інтерфейсом, необхідно враховувати програмне забезпечення, роз'єм, особливості передачі інформації.
Головна особливість
ручного сканера з USB-інтерфейсом – велика швидкість передачі інформації. Для повноцінної роботи драйвера апарата не знадобляться.
Якщо всі USB-порти зайняті на комп'ютері, можна підключити сканер через PS/2 роз'єм, призначений для підключення мишки і клавіатури. Таким чином, звільняється юсб-порт, через який можна приєднати принтер, ваги і т.д. Скануючий пристрій з інтерфейсом KW необхідний у тому випадку, коли com- та usb-порти зайняті.
Щоб отримати дані зі скануючого пристрою з інтерфейсом RS232, потрібно обов'язково встановити спеціальні драйвера. Сom-порти є в електронних терезах, касових апаратах, ПОС-терміналах. Тоді без сканера з інтерфейсом RS232 не обійтися. Сучасні планшети, нетбуки та ноутбуки випускаються без сом-портів.
Користувачі, що працюють з програмою 1С, віддають перевагу пристроям, що сканують, з інтерфейсами RS232. Важливо не забути, що в такому разі потрібно придбати або завантажити драйвер.
Поширені на сьогодні
з канер 2Д кодів мають великий попит. У QR-кодах зашифровано більше інформації про товар, його ціну, виробника і т.д., ніж в одновимірних. За допомогою інтерфейсів скануючі пристрої 2D-кодів можна поєднувати разом із системами ЕДАІС. Також може зчитувати інформацію з одновимірних кодів. Якщо покупець захоче розрахуватися електронними грошима, сканер 2Д коду легко вважає код з мобільного телефону, що в сучасному світі набирає обертів.
Поділитись новиною у соцмережах
Коментарі користувачів до статті "Інтерфейси ручних дротових сканерів штрих-коду"