Для будь-якого маркету, незалежно від його обсягів продажу та габаритів площі, автоматизація процесу торгівлі підвищить рівень обслуговування, полегшить роботу персоналу. Основними кадрами персоналу, що у товарному магазині є товарознавець і касир. Саме вони ведуть облік процесу відпустки-прийому товару.
Процес автоматизації невеликого маркету дозволить вести базу даних товарних одиниць у ПК, отримувати необхідну інформацію у потрібний час, проводити аналіз номенклатури, складати план закупівель. Все це - праця товарознавця.
Для касира-продавця з процесом автоматизації більше не доведеться пам'ятати напам'ять перелік цін на весь асортимент магазину, варто лише відсканувати сканером штрихкод на упаковці для отримання всієї необхідної інформації. Для цього в маленькому магазині підійдуть ручні сканери штрих-кодів .
Найменший перелік обладнання автоматизації
Найчастіше маленький магазин є або кіоск, або малий торговий зал, в якому і склад, і місце для продажу розташовані в одному приміщенні. А функції товарознавця, оператора каси виконує господар магазину. У такому торговому ланцюжку не потрібні ні відділи закупівель, ні окремі склади, ні інші особливості великої організації торгівлі. Однак, навіть для такого невеликого місця торгівлі обладнання для автоматизації є необхідним елементом.
Процес автоматизації обліку в мінімаркеті може базуватися на стандартному, не дуже потужному ПК, ноутбуці,
сканерах ШК . Для виконання основних моментів обліку відпустки-прийому товару, аналізу продажів дана техніка буде таким самим відповідним варіантом, як і надпотужні з великими обсягами оперативної пам'яті сучасні комп'ютери.
До вибраного ПК з ОС Windows необхідно буде підключити стандартний список основних периферійних апаратів:
Ручний сканер штрих-коду - є невеликим, компактним обладнанням для зчитування зображень коду. Ручний сканер найпростіше підключити до облікової системи - досить просто під'єднати його до комп'ютера і він вже готовий до використання без встановлення драйверів та додаткового програмного забезпечення.
Фіскальний реєстратор - це принтери для чеків, що мають пам'ять для фіксації всіх касових операцій. Їх правильна робота залежить від ПК із попередньо встановленим на нього програмним забезпеченням. Застосовуються фіскальні реєстратори на торгівлю акцизним товаром: алкоголем, тютюновими виробами та інших. з метою звітності перед податкової службою.
Принтер чеків - сфери їх застосування досить великі, вони використовуються скрізь, де необхідні не фіскальні чеки в: маленьких магазинах, невеликих маркетах, а також у кафе, барах, ресторанах та фастфудних закладах.
Зчитувач магнітних карток - у разі, якщо мінімаркет готовий отримувати оплату безготівковим способом розрахунку.
Програмне забезпечення для малої автоматизації
Використовуючи ОС Windows можна налагодити, насправді, будь-який вид автоматизації. Для маленького ж магазину, що не вимагає організації спільної мережі, що потребує лише одного головного комп'ютера, на якому буде зосереджена вся робота апаратів, таке нескладне програмне забезпечення - оптимальний варіант.
Недоліком даної автоматизації для роздрібної торгівлі буде неспроможність одночасного функціонування програм прийому та продажу товару. Тобто. можна буде працювати або в програмі для оператора каси, або товарознавця. Але, як зазначалося вище, найчастіше в маленьких магазинах це одна людина (власник маркету), і працювати одночасно у двох програмах буде нема за що. Першим етапом буде прийом товару, поклейка штрих-кодів, внесення даних до інформаційної бази, а після - відпуск товару клієнтам.
Процес автоматизації, звичайно, потрібний не у всіх містах. У разі потреби, придбати можна недорогу техніку, яка потребує великих витрат, але водночас значно полегшують робочий торговий процес. Якщо ж надалі, маркет розширитися і кадри збільшаться, потрібним кроком стане придбання ще одного простого комп'ютера та його включення в одну мережу з ПК, що вже діє.
Поділитись новиною у соцмережах
Коментарі користувачів до статті "Автоматизація маленького маркету"